Deuka -> Holuby
 

Holuby

Holuby

Nároky holubov na kŕmnu dávku sa počas roka výrazne menia. Odlišné požiadavky na zloženie kŕmnej dávky majú holuby počas odchovu mláďat ako holuby v príprave na výstavu, či holuby mimo chovateľskej sezóny. Program Deuka pre chovateľov holubov Siegermischung I – III plus Siegermischung Universal je kompletný program pre zabezpečenie všetkých potrebných živín počas celého chovateľského roka. Jednotlivé krmivá sa líšia zložením a pomerom zrnín a veľkosťou vyberaných komponentov.

Siegermischung I je vysokokvalitné krmivo bez kukurice vhodné najmä pre malé plemená a plemená s krátkym zobákom. Obsah bielkovín je 15% a obsah vlákniny 5%. Odporúčaná denná dávka krmiva na kus a deň je 20-35 g podľa plemena a veľkosti. V rozmnožovacej fáze je to až 50g na deň.

Siegermischung II je krmivo určené svojím zložením a tvarom pre stredné a veľké plemená holubov. Obsah bielkovín je 14,5% a obsah vlákniny 7 %. Odporúčaná denná dávka pre stredné plemená je 25-40 g krmiva na kus a deň podľa veľkosti a plemena. U veľkých plemien je kŕmna dávka 50-60g na kus a deň.

Siegermischung III je vyvážený mix základných zrnín vhodných pre celú paletu plemien. Kukurica a hrášok sú malých rozmerov. Obsah bielkovín je 11,5% a obsah vlákniny 3%.

Siegermischung Universal je vyvážená celoročná kŕmna zmes pre všetky plemena holubov, najmä však pre stredné a ťažké plemená. Zmes obsahuje 12% bielkovín a 3,2% vlákniny.

Choroby králikov | Farby králikov | Plemena králikov | Národné plemena | Linky